Medialab Gdańsk. Szkolenia online

status: zakończone

Interesują Cię nowe media, a może nowe metody w edukacji? Może chciałabyś/chciałbyś efektywnie i bezpiecznie korzystać z internetu? Gubisz się w natłoku informacji lub pragniesz rozwinąć swoje kompetencje medialne?

Zajrzyj na szkolenia.ikm.gda.pl i  skorzystaj z wielu otwartych i bezpłatnych szkoleń internetowych.

Platforma szkoleniowa

powstała w wyniku dwóch projektów dofinansowywanych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego a wpisanych w programy dotyczące edukacji medialnej i informacyjnej tj Akademii Nowych Mediów i Pracowni Nowych Mediów.

Platforma funkcjonuje od połowy 2014 roku i jest sukcesywnie wzbogacana o nowe otwarte i bezpłatne szkolenia internetowe.

Zaprosiliśmy do współpracy przy nich ekspertów i ekspertki z edukacji medialnej, zagadnień domeny publicznej, szkoleń osób w wieku senioralnym,  informatyki, programowania, zarządzania projektami.

Oferujemy:

  • Wykorzystywanie zasobów domeny publicznej – aut. Marcin Wilkowski – Czy wiesz, że tylko w Polsce działa dokładnie 136 bibliotek cyfrowych? Większość udostępnianych w bibliotekach cyfrowych treści to utwory z domeny publicznej. Zobacz, na czym polega re-use, dowiedz się, czym dokładnie jest domena publiczna i jak można z niej korzystać. Wykorzystaj potencjał tych utworów do rozwijania swojej wiedzy i pasji. Zainspiruj się do tworzenia nowych rzeczy.

 

  • Nowe metody w edukacji: MEDIALAB, BOOKSPRINT, STORYTELLING aut. Grzegorz Stunża – Trzy rozbudowane szkolenia po kolei opisują medialab, booksprint i storytelling. Dowiedz się, na czym polegają te metody i jak możesz je wykorzystać. przekonaj się, że nauka może być ciekawym doświadczeniem. Zdobądź nowe umiejętności i kompetencje. Polecemy w szczególności osobom związanym z edukacją.

 

  • Internet bez ryzyka i metryki – Agnieszka Jarmuł, Karolina Szczepaniak – W przystępnej formie nauczysz się, jak zabezpieczyć komputer przed złośliwymi programami, na co zwracać uwagę przy podawaniu informacji o sobie w internecie, jakich stron unikać, a z jakich warto regularnie korzystać. Irytują Cię wyskakujące okienka i wszechobecne reklamy? Własnie tutaj dowiesz się, jak się ich pozbyć.Męczą Cię kolejki na poczcie i chcesz zacząć korzystać z usług bankowości elektronicznej? Pokażemy Ci, na co zwracać uwagę, by Twoje pieniądze na e-koncie były bezpieczne. *szkolenie przeznaczone jest zwłaszcza dla osób 50+.

 

  • Osobisty internet czyli jak ogarnąć chaos informacyjny – Katarzyna Michałowska – Dzięki temu szkoleniu poznasz narzędzia pomocne w gromadzeniu i porządkowaniu treści zbieranych przez internet – zarówno te proste, jak i te bardziej wymagające. Etapy są przedstawione krok po kroku, aby każdy mógł dopasować narzędzie do swoich potrzeb, umiejętności i sposobu użytkowania internetu. Przystępna forma sprzyja zrozumieniu i wykorzystaniu nawet najbardziej skomplikowanego narzędzia. Szkolenie jest skierowane do każdego użytkownika sieci.

 

  • Razem ale osobno czyli możliwości wspólnej pracy w internecie – Grzegorz Stunża – Dowiesz się, jak wykorzystać mozliwości narzędzi medialnych do organizowania współpracy w sieci. Szkolenie zawiera podstawową wiedzę na temat skuteczneej współrpacy on-line zespołów projektowych oraz ramowy schemat działań dla konstrukcji „sieciowego zespołu projektowego”. Treści kierujemy do liderek/liderów projektów. – już wkrótce na stronie.
Przejdź do strony projektu